Fiorentina u toskanskom derbiju izbacila Sienu za polufinale Kupa s Udineseom

FIORENTINA je u četvrtfinalu Kupa na svom terenu pobijedila toskanskog rivala, drugoligaša Sienu (2:1) i u polufinalu je čeka Udinese, koji je na San Siru izbacio Milan.

Domaći su poveli u 20. minuti, kada je Slovenac Josip Iličić iskoristio pogrešku Pabla Dellafiorea i savladao Simonea Farellija.

U 60. minuti Guillermo Giacomazzi pogađa glavom nakon nabacivanja Francesca Valianija.

Fiorentina u 75. je minuti zabija pobjednički gol: Marvin Compper glavom poentira na Iličićevo ubacivanje iz kornera.

Ante Rebić cijeli susret proveo je na domaćoj, a Mato Miloš na gostujućoj klupi.

U posljednjoj utakmici četvrtifnala Talijanskog kupa idući  tjedan igraju Napoli i Lazio, a pobjednik će u polufinalu na Romu.