Juve je gazda u Torinu: Stara dama s tri komada svladala gradskog rivala

NAJSTARIJI nogometni derbi u Italiji ponovno je odigran nakon četiri godine. "Derby della Mole" pripao je Juventusu koji je s 3:0 pobijedio Torino.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali bilo je i više nego zanimljivo. U 36. minuti Kamil Glik, branič Torina, dobio je crveni karton i olakšao posao gradskom rivalu. Pet minuta kasnije Juventus je u vodstvo mogao doći iz jedanaesterca, ali je Andre Pirlo "ramosovski" pucao preko gola.

Ipak, nakon trinaest minuta igre u drugom dijelu Stara dama je povela. Marchisio je glavom pogodio mrežu Torina. Deset minuta kasnije Sebastian Giovinco je povisio vodstvo sjajnim udarcem. Konačan rezultat postavio je svojim drugim golom Marchisio u 84. minuti.

Juventus je vodeća momčad Serie A s pet bodova više od Napolija, ali i utakmicom više. Torino je četrnaesti.