Zadar propustio preuzeti vrh: Cibona slavila na Višnjiku!

JOŠ uvijek najveći derbi hrvatske košarke završio je pobjedom aktualnih prvaka Hrvatske na Višnjiku pred oko 5000 navijača. Cibona je pobijedila Zadar sa 87:86.

Zadrani su na poluvrijeme otišli s pet koševa prednosti, ali u nastavku su "vukovi" nošeni Jerelom Blessingameom došli do minimalne pobjede.

Blessingame je zabio 19 poena, Žižić i Strawberry po 14. Kod Zadra su odličnu večer imali Marko Ramljak i Ante Delaš sa po 24 poena.

Cibona je pobjedom ostala na vrhu Lige za prvaka ispred Cedevite s dva poraza, dok Zadrani imaju tri .

Nakon susreta trener Cibone Danijel Lutz nije skrivao zadovoljstvo.

”Utakmica kakvu smo i najavljivali. Pravi derbi. Kvaliteta košarke je pala u drugi plan, gdje smo mi promatrali Zadar kako igra. U drugom poluvremenu smo igrali cvršću obranu i poveli. Zadar nas je sustigao, ali je završnica pripala nama. Delaš je ponovo, već tradicionalno zabio ludi šut na kraju utakmice, ali je Žižić pametno namjerno promašio bacanje da Zadar ne dođe u priliku za šut. Ovo je bitna pobjeda koja nam daje veliku šansu za prvo mjesto prije doigravanja”