Badelju bod protiv bivšeg kluba, Insigne spasio Napoli poraza

KLASIK talijanskog nogometa između Fiorentine i Lazija završen je bez pobjednika 1:1 u 27. kolu Serie A. Goste je u vodstvo doveo Ciro Immobile u 23, a poravnao je Luis Muriel u 61. minuti.

Hrvatski veznjak Milan Badelj igrao je od 68. minute za Lazio protiv svog bivšeg kluba, čiji je bio i kapetan, dok u domaćem sastavu nije bilo Marka Pjace zbog teške ozljede, a u 35. minuti utakmici van je morao i kapetan Federico Chiesa također zbog ozljede.

Osmi Lazio sada ima 42 boda, dva manje od Rome, Torina i Atalante, dok je Fiorentina 10. s 37 bodova.

S četvrtog gostovanja Sassuolu u nizu talijanski doprvak Napoli vraća se opet bez pobjede (1:1). Napolitanci su 2015. izgubili 2:1, 2016. je bilo 1:1, 2017. je završilo 2:2, 2018. opet 1:1, a sada također 1:1.

Domaći su stigli do vodstva u 54. minuti kada je zabio Domenico Berardi, a goste je od poraza spasio Lorenzo Insigne koji je 86. minuti pogodio plasiranim udarcem na drugu stativu poslije pogreške igrača Sassuola.

Napoli se odavno oprostio od Scudetta i ima 18 bodova manje od prvaka Juventusa, ali zato sada ima svega šest bodova više od trećeplasiranog Milana i sedam od četvrtog Intera, dok je Sassuolo miran na 12. mjestu Serie A.