Bilić ostao i bez Petrića: HSV-ovom napadaču stradao gležanj

NOGOMETAŠI Hamburga pobijedili su 3:1 na gostovanju posljednjeplasiranu Herthu i - izgubili vrh ljestvice njemačke Bundeslige. Novi lider nakon osmoga kola je momčad Bayera. Sastav iz Leverkusena to može zahvaliti subotnjoj visokoj 4:0 pobjedi protiv Nürnberga, odnosno boljoj gol razlici u dosadašnjem dijelu prvenstva. Tri HSV-ova boda očekivan su rasplet ove utakmice, međutim, mora se priznati da velik dio zasluga za to snose poraženi domaćini.

Stradao gležanj

Treba istaknuti da se u 63. minuti ozlijedio reprezentativni napadač Mladen Petrić. Loše su to vijesti za Slavena Bilića koji je prije nekoliko dana ostao bez Eduarda da Silbe uoči bitne kvalifikacijske utakmice protiv Kazahstana. Ne zna se točno koliko je ozbiljno stanje HSV-ovog napadača, no zna se da mu je stradao desni gležanj u jednom duelu.  Svjetlije misli nudi slika u kojoj je Petrić nakon ukazane pomoći ponovno ušao na teren. Napore utakmice ipak nije mogao izdržati, stoga ga je na travnjaku zamijenio Trochowski.

Tragičar Kaka

Pogodak Friedricha iz devete minute razgalio je berlinski Olimpijski stadion, međutim, hladan je tuš domaćinima priuštio Kaka samo četiri minute kasnije. Tom je prilikom udarcem glavom prevario svog vratara Ochsa, kojeg je, pak, desetak minuta kasnije između vratnica zamijenio 20-godišnji Sascha Burchert.

Njegova dva izleta na više od dvadeset metara, u trenucima kada je odlučio igrati zadnjega braniča, kažnjena su s dva krasna pogotka.

Burchert je glavom u 38. minuti mislio raščistiti opasnu situaciju pred svojim vratima, a loptu je poslao točno na nogu Davida Jarolima koji ju u zraku iz prve odmjerenim udarcem s nekih 35 metara šalje u praznu mrežu. Gotovo ista situacija dogodila se i dvije minute kasnije.

Neiskusni golman ponovno je imao najbolje namjere i ponovno na isti način pogriješio. Ovaj puta njegova glava asistirala je Ze Robertu koji nekoliko koraka ispred centra igrališta smiruje loptu i pogađa nebranjenu mrežu domaćina kojem je ovo bio sedmi uzastopni prvenstveni poraz.