NBA

Bogdanović najbolji strijelac u tijesnom porazu Ute, novi double-double za Zupca

HRVATSKI košarkaši Bojan Bogdanović i Ivica Zubac imali su odličan učinak protekle večeri u novim utakmicama NBA lige.

Bogdanović je bio najbolji strijelac susreta, u kojem je Utah Jazz kao domaćin izgubio od New Orleansa tijesnim rezultatom 98:97.

Bogdanović bio najbolji strijelac na utakmici, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu

Hrvatski košarkaš je za 31 odigranu minutu zabio 23 poena, čemu je dodao učinak od četiri skoka i jedne asistencije. Na listi najboljih strijelaca utakmice pratio ga je Brandon Ingram iz New Orleansa.

Utah Jazz je većinu susreta imao prednost, koja je u drugoj četvrtini rasla i do 11 poena razlike, ali na kraju je upisao drugi uzastopni poraz na domaćem terenu, dok je New Orleans stigao do druge vezane pobjede, nakon što je imao dva poraza u nizu.

LA Clippersi su na svom terenu svladali Detroit Pistonse (107:96), a Zubac je za pobjedničku momčad upisao šesti double-double sezone.

Zubac upisao novi double-double u rutinskoj pobjedi Clippersa

Zabio je 10 poena te zabilježio 13 skokova, a svemu je dodao i dvije asistencije. Na terenu je proveo ukupno 21 minutu i 57 sekundi.

Clippersi su bili u prednosti od početka do kraja susreta, a najveći razliku imali su tijekom treće dionice, kada su vodili s čak 29 poena.

U posljednjoj četvrtini prednost je u jednom trenutku iznosila 25 poena, ali gosti su uspjeli to smanjiti na pristojnih 11 poena.