Chelsea bolji od Birmingham Cityja

Nogometaši Chelseja pobjedom su startali u novu sezonu svladavši Birmingham City s 3-2. Srušili su pritom 26 godina stari rekord Liverpoola

Pobijedivši 64. uzastopni put na Stamford Bridgeu, nogometaši Josea Mourinha nadmašili su rekordnu seriju Liverpoolovih ligaških pobjeda od 1978-1981. godine.

Još je impresivnija Mourinhova statistika. Portugalski trener pobijedio je u posljednjih 99 domaćih prvoligaških utakmica. Zadnji je put kao domaćin izgubio 2002. godine kao trener Porta od Beire Mar (2-3).

Nakon nešto više od pola sata igre gledatelji su vidjeli čak četiri pogotka. Gosti su poveli golom Mikaela Forssella u 15. minuti, a izjednačio je Claudio Pizarro tri minute kasnije. Prednost domaćima donio je Florent Malouda golom u 31. minuti da bi u 36. Olivier Kapo postavio novo izjednačenje. Pobjedu Chelseaju osigurao je Michael Essien pogotkom u 50. minuti.