Dan remija u Njemačkoj. Dortmund kiksao bez Halanda

NOGOMETAŠI Borussije Dortmund odigrali su 1:1 na gostovanju kod Eintrachta u 10. kolu Bundeslige, dok je Borussia Mönchengladbach remizirala 2:2 kod Freiburga.

Klub iz Frankfurta je poveo golom Japanca Kamade (9), a za Dortmund je izjednačio 18-godišnji Amerikanac Giovanni Reyna (56).

Borussia Mönchengladbach je došla do boda u Freiburgu sjajnim udarcem Francuza Alassane Plea u drugom poluvremenu. Samo minutu prije Talijan Vincenzo Grifo je iz penala doveo Freiburg u vodstvo 2:1. Švicarac Breel Embolo je prvi zabio za Gladbach u 23. minuti, na 1:1 je izjednačio Philipp Lienhart. Borussiju sljedeći tjedan čeka ključna utakmica Lige prvaka kod Reala u Madridu.

Wolfsburg je odigrao 2:2 kod Kölna uz 90-minutno sudjelovanje Josipa Brekala, dok je Marin Pongračić ostao na klupi. Köln je dvaput vodio, golovima Thielmanna i Dude, a Arnold i Weghorst su gostima spasili bod.

Arminia je u Bielefeldu s 2:1 porazila Mainz.

Kasnije se igra derbi između Bayerna i Leipziga.

Vode Bayern (22) i Leipzig (20), dok je Borussia (D) treća s 19 bodova.