Di Maria učinio nešto što ni jedan Argentinac prije njega nije pa zaplakao od sreće

ARGENTINA u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru nakon prvog poluvremena vodi 2:0 golovima Lea Messija iz penala u 23. te Angela Di Marije u 36. minuti. Messi je postao prvi nogometaš u povijesti koji je zabio i u grupnoj fazi i u svim nokaut-utakmicama jednog SP-a, a u argentinsku povijesti upisao se i Di Maria.

Krilni napadač Juventusa postao je prvi Argentinac koji je zabio gol u finalu Svjetskog prvenstva i u finalu Copa Americe. Argentina je u finalu lanjskog izdanja južnoameričkog prvenstva svladala Brazil 1:0, a Di Marija je bio jedini strijelac. Bio mu je to jedini gol na natjecanju na kojem je Messi s četiri gola podijelio naslov najboljeg strijelca.

Di Maria je gol nakon fenomenalne brze akcije proživio vrlo emotivno i nije ni suzdržavao suze radosnice slaveći sa suigračima.