EUROPA LIGA

Europa liga: Rangers i 22. utakmicu bez poraza, Zvezda na korak do prolaza

ODIGRANE su sve utakmice četvrtog kola grupne faze Europa lige.

Najzanimljivija utakmica odigrana je u Rotterdamu, gdje je PSV ugostio grčki PAOK. Gosti su već do 13. minute vodili s 0:2, ali je PSV do 53. minute uspio zabiti tri gola i preokrenuti rezultat.

Rangersi su upisali i 22. utakmicu u nizu bez poraza. Kod kuće su odigrali 2:2 s Benficom, a u drugom golu sudjelovao je i hrvatski reprezentativac Borna Barišić koji je asistirao Roofeu.

Nadahnut je bio i Andrej Kramarić, koji je pred sam kraj gostovanja kod Libereca zabio iz penala za 0:2 i potvrdu pobjede. Hoffenheim je ovom pobjedom osigurao prolazak u iduću fazu natjecanja.

U istoj grupi Crvena zvezda je slavila kod Genta s 0:2 i stigla do devetog boda. Osim ako ne izgubi od Libereca s rezultatom gorim od 5:0, Zvezda će igrati proljeće u Europi.

Royal Antwerp, koji vodi hrvatski trener Ivan Leko, slavio je u Linzu kod LASK-a s 0:2. Time je osvetio poraz iz prošlog kola i zasjeo na čelo skupine iznad Tottenhama koji je pobijedio Ludogorec s 4:0.