Golden State na korak od obrane naslova: Curry i Thompson rekordom finala srušili LeBrona i društvo

GOLDEN STATE pobijedio je sa 108:97 Cleveland i poveo 3-1 u finalu NBA lige.

Konačno su proradili najbolji igrači branitelja naslova - Steph Curry je postigao 38, a Klay Thompson 25 poena. Curry je u prve tri utakmice postigao samo 48 poena, a sada je u Clevelandu postigao sedam trica iz 13 pokušaja.

"To je Stephen Curry, pokazao je zašto je MVP lige", komentirao je trener Golden Statea Steve Kerr čija se momčad sjajno oporavila od poraza 90:120 u trećoj utakmici finala.

Najuzbudljiviju utakmicu finala Golden State je odlučio početkom četvrte četvrtine kada je nakon Curryjeve dalekometne trice pobjegao na 10 poena prednosti. Cleveland je ušao u seriju promašaja i nije se uspio vratiti protiv suparnika koji je postavio rekord trica u finalu (17).

LeBron James utakmicu je završio na korak od triple doublea s 25 poena, 13 skokova i devet asistencija. Kyrie Irving, koji je postigao 34 poena, odigrao je sjajne tri četvrtine, ali je zakazao u posljednjih 12 minuta.

Golden State ima tri meč-lopte za obranu naslova, od čega dvije na svom parketu.