NJEMAČKI KUP

Gvardiol i Olmo s Leipzigom osvojili Njemački kup

RB LEIPZIG je prvi put osvojio Njemački kup savladavši Freiburg u Berlinu nakon jedanaesteraca. Regularni dio završio je rezultatom 1:1. U sudačkoj nadoknadi nije bilo golova, pa se krenulo s raspucavanjem, u čemu su bili uspješniji igrači trenera Domenica Tedesca

Freiburg je poveo u 19. minuti preko Eggesteina, a činilo se da su blizu osvajanja kada je igrač Leipiziga Halstenberg u 57. minuti dobio crveni karton. Međutim, u 75. minuti Nkunku je izjednačio i izborio produžetke, nakon kojih se došlo i do jedanaesteraca.

U raspucavanju su pogodila četvorica igrača Leipziga, među njima i Olmo, dok su kod Freiburga Demirovič i Gunter promašili.  Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol ušao je u igru za Leipzig u 113. minuti.