Hrvatska u Stockholmu svladala Švedsku

HRVATSKA je u prijateljskoj utakmici u Stockholmu  pred 10.000  bila bolja od Švedske 2:1, no naš je uspjeh mogao biti daleko uvjerljiviji. Hrvatski reprezentativci uputili su 12 udaraca prema suparničkim vratima, no iza leđa Andreasa Isakssona završila su tek dva udarca. Domaćini osim postignutog pogotka nisu imali niti jednu ozbiljniju priliku.

Hrvatska nogometna reprezentacija time je upisala i treću uzastopnu pobjedu. Nakon što su odabranici izbornika Otte Barića u posljednja dva ogleda u kvalifikacijama za EURO 2004. godine pobijedili Belgiju i Andoru, ovoga puta stradala je Švedska.

Hrvatska je povela u 7. minuti golom Olića. U 33. minuti izjednačava Ibrahimović, a pobjednički gol postiže Živković u 58.

Tijek utakmice

U 7. minuti Miki Rapaić iz slobodnog udarca sjajno pogađa glavu Olića, koji loptu plasira u vrata Šveđana.

Olićev gol probudio je Šveđane, koji su potom stvorili tri prilike koje nisu iskoristili. Dvije prilike imao je i Olić.

Inicijativa Šveđana na u 33. minuti ipak je urodila plodom. Nakon vrlo lijepe kombinacije Zlatan Ibrahimović donosi Šveđanima izjednačenje.

Naši pritišću, no ne uspijevaju iskoristiti posljednje minute prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog poluvremena nastavlja se pritisak Hrvatske. Rapaić odlično ubacuje, no Olić ne uspijeva dobro zahvatiti loptu.

U 58. minuti Mornar prodire prema golu, desno pronalazi Borisa Živkovića, koji iz trka s dvadesetak metara pogađa za konačan rezultat, 2:1 za Hrvatsku.

STRIJELCI: 0:1 Olić (7), 1:1 Ibrahimović (33), 1:2 Živković (58)

ŽUTI KARTON: Leko (Hrvatska, 88)

ŠVEDSKA - Andreas Isaksson; Andreas Jakobsson (od 59. Michael Svensson), Olof Mellberg, -Erik Edman (od 67. Christoffer Andersson, Teddy Lucic (od 59. Fredrik Lundqvist); Mikael Nilsson, Anders Svensson (od 78. Tommy Jonsson), Mattias Jonson (od 68. Kennedy Bakircioglu), Kim Kallstrom; Marcus Allbck (od 31. Johan Elmander) Zlatan Ibrahimović

HRVATSKA - Stipe Pletikosa; Robert Kovač, Josip Šimunić, Dario Šimić (od 46. Jerko Leko), Giovanni Rosso (od 46. Mario Stanić), Niko Kovač (od 46. Darijo Srna), Stjepan Tomas, Milan Rapaić (od 62. Anthony Šerić), Boris Živković (od 71. Marko Babić); Ivica Olić (od 77. Tomislav Marić), Dado Pršo (od 46. Ivica Mornar 46)