Hrvatski klinci nakon penala u sudačkoj nadoknadi izgubili od Portugala

HRVATSKA U-19 reprezentacija izgubila je dramatičnu utakmicu 1. kole elitne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Bolji od izabranika Ferde Milina bili su Portugalci koji su u Pacos Ferreiri slavili 2:1.

Domaćini turnira poveli su u 8. minuti, no Ivanušec je izjednačio u 28. minuti, da bi Moro desetak minuta kasnije pogodio stativu.

I kad se činilo da će susret završiti bez pobjednika, Šemper je u sudačkoj nadoknadi skrivio kazneni udarac iz kojeg je Portugal došao do velika tri boda. Hrvatska je igrala u sastavu Šemper, Oluić, Sosa, Kalaica, Soldo, Brekalo, Ivanušec (od 86' Pasariček), Moro, Lovren, Đurasek (od 65' Kulenović), Gjira (od 83' Šverko).

Naši će u 2. kolu u subotu igrati protiv Poljaka koji su danas pobijedili Tursku 1:0.