Još jedan poraz Hrvatske u posljednjim sekundama, za četvrtfinale protiv Rusije

HRVATSKA je ponovno imala priliku za pobjedu, no s linije slobodnih bacanja istu smo opet poklonili protivniku. Turska je slavila 75:72 (18:21, 17:17, 21:12, 19:22).

Tako je Hrvatska s jednom pobjedom i dva poraza zauzela treće mjesto u skupini, te će u ponedjeljak u 20 sati igrati protiv drugoplasiranog sastava iz skupine C, Rusije za ulazak u četvrtfinale.

Turska je u skupini D osvojila drugo mjesto, a sutra će se za četvrtfinale boriti protiv Jugoslavije.

HRVATSKA - TURSKA 72-75
(21-18, 17-17, 12-21, 22-19)

HRVATSKA: Mulaomerović 16 (5-8), Baždarić, Popović 11 (3-3), Nicević 10, Prkačin 14 (8-12), Planinić, Giriček 12, Perinčić, Žižić 4, Mamić 5, Bagarić, Skelin.

TURSKA: Tunceri, Turkoglu 15, Turkcan 9 (3-5), Arslan 12, Gonlum, Basak, Kutluay 23 (4-4), Peker, Besok, Okur 13 (3-4), Yildirim 1 (1-2), Onan 2.

Naučite ih slobodnim bacanjima

Ponovno su u završnici utakmice kobna po našu reprezentaciju bila slobodna bacanja. Naime, 3.8 sekundi prije kraja pri vodstvu Turske 73-70 dosuđena je nesportska osobna pogreška na Damiru Mulaomeroviću. No, on je iskoristio samo jedno od dva bacanja, te je smanjio na 71-73. Ipak, s obzirom da se radilo o nesportskoj pogrešci, loptu sa strane imala je naša reprezentacija.

Opet je Mulaomerović zaustavljen prekršajem i ponovno je pogodio tek jedno od dva slobodna bacanja, te tako propustio izjednačiti. U posjednjoj sekundi Omer Onan je pogotkom potvrdio pobjedu Turske.

U nekoliko navrata tijekom prve tri četvrtine Hrvatska je uspijevala ostvariti prednost od 10 koševa, ali uvije su se Turci uspijevali vratiti da bi zatim sredinom treće dionice igre i preokrenuli rezultat. Serijom 14-1 Turska je povela 51-45 i zadržala je tih šest razlike do kraja treće četvrtine.

Kada su Turci poveli 64-54 sredinom posljednje četvrtine činilo se da više nema povratka za Hrvatsku. No, serijom 9-0 u koju je Damir Mulaomerović ugradio dvije trice, naši igrači su se primakli na minus 1 (63-64). Nažalost, na kraju se Mulaomerović iz spasitelja pretvorio u tragičara zbog nepreciznosti s linije slobodnih bacanja.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Mulaomerović sa 16 pogodaka, Nikša Prkačin je dodao 14, dok su kod Turaka najučinkovitiji bili Ibrahim Kutluay sa 23 i Hidayet Turkoglu sa 15 poena.

Nakon utakmice u dvorani je iz nepoznatih razloga izbila opća tučnjava, no ona se brzo primirila.