Jug Croatia osiguranje - Jadran Deltron 8:6

U UZVRATNOJ utakmici finala Hrvatskog vaterpolskog kupa večeras su u Dubrovniku vaterpolisti Jug Croatia osiguranja pobijedili Jadran Deltron sa 8:6 (4:1, 0:0, 1:2, 3:3) i time po peti put osvojili Hrvatski vaterpolski kup. Prije osam dana Jug je pobijedio i u Splitu sa 11:7.

Susret je odigran na bazenu u Gružu, a sudili su pred 2.300 gledatelja Brala iz Rijeke i Tomić iz Zagreba.

JUG - Volarević, Vranješ 1, Burić, Računica, Kržić 1, Smodlaka 1, Marković, Bušlje, Sutić, Dobud, Drobac 1, Fatović 1, Karač 3, Balić.

JADRAN - Pavić, Bezić, Tomas, Delaš, Žanetić, Zubčić, Šetka, Đogaš, Vrbičić, Elez, Oreb 1, Bošković 4, Antonijević 1, Školneković.

ČETVERCI: - Jug 0, Jadran 0.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug 11/6, Jadran 10/2.

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja zasluženo su po peti put osvojili hrvatski Kup. Smirenom igrom odabranici trenera Emil Nikolića već u prvoj četvrtini su poveli sa 4:1 protiv nervoznih Splićana i time praktički osigurali ukupnu pobjedu jer su u tom trenutku imali čak osam pogodaka prednosti. Posljednje dvije četvrtine igrači Dragana Matutinovića bili su u svemu ravnopravni Dubrovčanima, ali više od časnog poraza nismu mogli izboriti, posebice što su od deset prigoda s igračem više realizirali tek dvije, a i reprezentativni vratar Dubrovčana Volarević imao je svoju večer sakupivši čak 17 obrana.

Predsjednik Hrvatskog vaterpolskog saveza Nikola Grabić predao je kapetanu Juga CO Elvisu Fatoviću pehar namijenjen pobjedniku Kupa.