Kanaet pogodio za preokret Medveščaka i ostanak u igri za play-off

HOKEJAŠI Medveščaka ostvarili su vrlo važnu pobjedu u petak, u utakmici 51. kola EBEL lige. Na domaćem ledu u Zagrebu igrači Medveščaka su pobijedili Graz 99ers 4-3 (0-1, 2-1, 2-1).

Ova pobjeda je bitna zbog lova na doigravanje, a do nje je Medveščak došao zaslugama Dominika Kanaeta koji je konačnih 4-3 postavio pogotkom u 55. minuti. Inače, Graz 99ers je bolje otvorio utakmicu te je vodio 2-0. Greg Day u 33. i Jonathan Filewich u 37. su prvo izjednačili, a potom je Robby Sandrock u 48. donio Medevščaku vodstvo 3-2.

Gosti su izjednačili šest minuta prije kraja preko Iberera, ali je tada na scenu stupio spomenuti Kanaet i razgalio domaću publiku i klubu donio uspjeh.

Recimo da su dvije slovenske momčadi, koje se nalaze u izravnoj borbi s Medveščakom za doigravanje, upisale također pobjede u ovom kolu. Jesenice su na svom ledu pobijedile RB Salzburg 5-4 u osnovnom dijelu ogleda, dok je Olimpija istim rezultatom, ali nakon kaznenih udaraca, svladala Albu Volan.