LIGE PETICE

Lille pobijedio Lyon. Grbić utakmicu gledao s klupe, Bradarić dobio zadnje tri minute

U POSLJEDNJOJ utakmici 26. kola francuskog prvenstva nogometaši Lillea su s 1:0 (1:0) pobijedili gostujući u Lyonu te tako zaključili ovaj vikend, u kojem su gostujuće momčadi izborile pet pobjeda i izvukle tri remija. Utakmica je odlučena u 35. minuti, kad je Šveđanin Gabriel Gudmundsson pogodio mrežu.

Lyon je u 86. minuti došao do izjednačujućeg pogotka, kad je Paqueta iskoristio loše ispucavanje vratara Lillea Jardima. Sudac Clement Turpin je inicijalno priznao pogodak, ali je nakon komunikacije s VAR sobom i pregledavanja snimke promijenio svoju odluku te dosudio slobodan udarac za Lille zbog prekršaja na vrataru.

Hrvatski reprezentativni vratar Ivo Grbić ostao je u statusu pričuve, a Domagoj Bradarić je ušao u prvoj minuti sučevog dodatka. Lille je pobjedom skočio na osmo mjesto s 39 bodova. Lyon je s 38 bodova na 10. poziciji.