United - Leicester 1:2

Liverpool sve dalje od Lige prvaka nakon što je Leicester slavio protiv Uniteda

LEICESTER je u 36. kolu Premier lige slavio 2:1 u Manchesteru protiv Uniteda. Tim rezultatom Manchester City je osigurao naslov prvaka jer tri kola prije kraja ima deset bodova više od prvog pratitelja Uniteda. To je Cityju peta titula prvaka Engleske u posljednjih devet godina.

Gosti su poveli u desetoj minuti preko 19-godišnjeg Lukea Thomasa, a United je izjednačio pet minuta kasnije pogotkom Masona Greenwooda nakon lijepe solo akcije i preciznog udarca desnom nogom u suprotni kut. Odlučujuć pogodak djelo je Caglara Soyuncua u 66. minuti nakon ubačaja iz kuta.

Ovom pobjedom Leicester je napravio ogroman korak prema plasmanu u Ligu prvaka. Skočio je na treće mjesto, a u Ligu prvaka sljedeće sezone će prve četiri momčadi. Leicester ima osam bodova više od petoplasiranog West Hama uz utakmicu više te devet bodova više i dvije utakmice više od prošlosezonskog prvaka Liverpoola.

United je još ranije osigurao Ligu prvaka.