Ljubo u trećem kolu US Opena

IVAN LJUBIČIĆ je i Andreiu Pavelu s kamatama naplatio poraz u Umagu. Na betonu Flashin Medowsa revanširao mu se punom mjerom, podsjetivši ga da je beton njegov teritorij.

Pobjeda u tri seta 6-3, 6-4, 7-6(6) jako je sličila na onu iz Davis Cupa u Splitu, kada je hrvatski tenisač također slavio u tri seta.

Bio je to njihov šesti međusobni susret i četvrtova Ivanova pobjeda.

Ljubičić, postavljen za 12. nositelja, u 3. kolu će igrati protiv 20. nositelja, Argentinca Juana Ignacija Chele koji je danas svladao Amerikanca Waynea Odesnika 6-3, 6-1, 7-5. Ako je suditi po statistici, naš najbolji tenisač ima odličnu priliku prvi puta u karijeri izboriti plasman u osminu finala US Opena, budući da je pobijedio Chelu u svih 6 dosadašnjih susreta! Posljednji dvoboj, i jedini na tvrdoj podlozi (na kakvoj se igra i u New Yorku), dogodio se ove godine u četvrtfinalu na Masters Series turniru u Miamiju, kada je Ljubičić slavio sa 6-3, 7-5. Ivanov najbolji dosadašnji rezultat na US Openu bio je plasman u 3. kolo 2005.