HNL

Lokomotiva razbila Slaven i uplela se u borbu za Ligu prvaka

Dalibor Urukalovic/PIXSELL

U PRVOM susretu 25. kola 1. HNL-a u Zagrebu su nogometaši Lokomotive pobijedili Slaven Belupo s 3:0 (0:0) i došli na treće mjesto.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, ali u znaku velikih obrana oba vratara - domaćeg Grbića i gostujućeg Ježine. Lokomotiva je povela u 59. minuti kada je ubačaj s desne strane na desetak metara dočekao Albanac Myrto Uzuni koji je prizemnim udarcem pogodio desnu stranu vrata.

Samo tri minute kasnije brzu i preciznu akciju Lokomotive okončao je autogolom branič Slavena Venezuelac Suarez Jeffren. U zadnjim trenucima susreta Mikulić je igrao rukom, a iz penala je Mario Budimir pogodio za konačnih 3:0.

Lokomotiva je s 43 boda preskočila Rijeku (41) na trećem mjestu, dok je koprivnički sastav ostao sedmi s 23 boda.

Dvoboj se igrao na stadionu u Kranjčevićevoj, a sudio je Tihomir Pejin.