Maja Kezele 58. u sprintu na ZOI

HRVATSKA reprezentativka u skijaškom trčanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pragelatu Maja Kezele u svojem je posljednjem nastupu na igrama, u sprintu, zauzela je 58. mjesto u konkurenciji 66 trkačica.

Zlato je osvojila 22-godišnja Kanađanka Chandra Crawford što je jedno od najvećih iznenađenja na ZOI. U natjecanjima Svjetskog kupa Crawford je najbolji rezultat ostvarila ove sezone, početkom veljače, kada je bila treća u Davosu.

Srebro je pripalo Nijemici Claudiji Kuenzel, koja je bila četvrta na prošlim olimpijskim igrama, a broncu je osvojila Ruskinja Alena Sidko.

ŽENE, sprint, finale:

1. Chandra Crawford (Kan) 2:12.3

2. Claudia Kuenzel (Nje) 2:13.0

3. Alena Sidko (Rus) 2:13.2

4. Beckie Scott (Kan) 2:14.7

Philippu Schochu bratski obračun u finalu snowboarda

Švicarac Philipp Schoch obranio je naslov olimpijskog pobjednika u paralelnom veleslalomu u snowboardu na Zimskim olimpijskim igrama u Bardonecchiji.

Philipp Scoch je u dvije finalne utrke za 73 stotinke bio brži od svog starijeg brata Simona koji je osvojio srebro.

Brončano odličje osvojio je Austrijanac Siegfried Grabner koji je u borbi za treće mjesto iskoristio pad Francuza Mathieua Bozzetta u prvoj vožnji, a potom mirno odvezao drugu.