LIGA NACIJA

Mbappe iz mrtvog kuta sredio Šveđane, Belgija lako s Danskom

FRANCUSKA, sljedeći protivnik Hrvatske u Ligi nacija, u 1. kolu skupine 3 lige A pobijedila je Švedsku u gostima 1:0 golom Kyliana Mbappea u 41. minuti.

Nevjerojatan napadač PSG-a prošao je švedskog braniča, onda mu se uz malo sreće lopta odbila u noge da bi Mbappe iz mrtvog kuta probio Olsena za, pokazalo se, jedini gol na utakmici. Mogla je Francuska i uvjerljivije slaviti, ali je Antoine Griezmann u 95. minuti iz penala promašio čitav gol.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U skupini 2 Belgija je u gostima bila bolja od Danske s 2:0. Goste je u vodstvo doveo branič Jason Denayer koji je u 9. minuti ubačaj Driesa Mertensa iz kornera skrenuo u gol. Pobjedu Belgije potvrdio je Mertens golom u 76. minuti. U istoj skupini je u ranijem terminu Engleska golom Raheema Sterlinga iz penala u 90. minuti pobijedila Island 1:0, a domaćini su u petoj minuti sudačke nadoknade promašili kazneni udarac.

Ranije je u ligi C Sjeverna Makedonija pobijedila Armeniju 2:1, a Luksemburg je okrenuo u gostima kod Azerbajdžana i slavio 2:1. Cipar je kod kuće izgubio od Crne Gore 2:0, a Gruzija je bila bolja od Estonije u gostima 1:0. U dvoboju najlošijih europskih reprezentacija Gibraltar je pobijedio San Marino 1:0.