VATERPOLO

Mladi hrvatski vaterpolisti izgubili od Italije i ostali bez medalje na SP-u

HRVATSKA muška vaterpolo reprezentacija do 20 godina zauzela je četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kuvajtu nakon što je u susretu za brončano odličje izgubila od Italije sa 6:9 (1:1, 2:2, 1:3, 2:3).

Nijedna reprezentacija nije imala prednost veću od jednog pogotka sve do pred kraj treće četvrtine, kada se Italija odvojila na 6:4. U posljednjih osam minuta Hrvatska je dva puta stizala na gol zaostatka (6:5 i 7:6), imala je i prilike za izjednačenje, ali ih nije iskoristila te je Italija na kraju pobjegla na konačnih tri razlike.

Jerko Penava bio je jedini dvostruki strijelac za Hrvatsku, po jedan gol dodali su Kreković, Vrdoljak, Bajić i Solje, dok je Italiju predvodio Mezzarobba s tri gola.

Prvak svijeta postala je Grčka, koja je u finalu bila bolja od Srbije 6:4 (2:0, 1:1, 0:0, 3:3).