Modrić se sutra može izjednačiti s Messijem

Guliver Image/Getty Images

REAL u subotu protiv Liverpoola igra finale Lige prvaka, četvrto finale u posljednjih pet sezona.

Luka Modrić sudjelovao je u svim tim finalnim okršajima pa bi u subotu mogao postati nogometaš s čak četiri trofeja Lige prvaka.

Modrić je s Realom u najjačem klupskom natjecanju slavio 2014., 2015. i prošle godine.

Ako će Modrić i društvo slaviti, hrvatski reprezentativac pridružit će se Lionelu Messiju, Andresu Iniesti, Xaviju, Gerardu Piqueu, Clarenceu Seedorfu i Philu Nealu koji imaju četiri osvojena trofeja.

U slučaju Realove pobjede, četverostruki osvajači Lige prvaka bit će i Modrićevi suigrači Sergio Ramos, Marcelo, Toni Kroos, Karim Benzema, Raphael Varane, Dani Carvajal, Casemiro, Gareth Bale, Nacho i Isco.

Cristiano Ronaldo bi se svojim petim trofejom (jedan je osvojio ranije u dresu Uniteda) skočio na drugo mjesto liste najtrofejnijih nogometaša Lige prvaka i to mjesto dijelio s Alessandrom Costacurtom, Paolom Maldinijem, Hectorom Rialom i Alfredom Di Stefanom.

Rekorder je Paco Gento sa šest trofeja, svih šest osvojenih u dresu Reala.