NBA: Dva koša Šundova

MOMČAD Brune Šundova Cleveland Cavaliersi skoro godinu dana nikog nije dobila u gostima. Crna serija nastavljena je sinoć na gostovanju kod Indiane, koja je slavila sa 95:85. Bio je to 34. uzastopni gostujući poraz Clevelanda.

Cleveland je zaprijetio devet minuta prije kraja, približivši se na samo dva poena minusa (72-74). Domaćini su odgovorili sa serijom 7-0 i do kraja susreta njihova pobjeda više nije dolazila u pitanje. Petorica igrača Indiane imali su dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Jermaine ONeal sa 24 koša. Ron Artest ubacio je 16, a Anthony Johnson 13 poena.

Kod Clevelanda najefikasniji je bio novak LeBron James sa 27 koševa. Hrvatski košarkaš Bruno Šundov proveo je u igri 8 minuta, upisavši 2 koša i 1 skok.

U ponedjelajak su Cleveland i Boston obavili zamjenu igrača. U Boston su otišli Ricky Davis, Chris Mihm i Michael Stewart, a u Cleveland dolaze Eric Williams, Tony Battie i Kedrick Brown.

San Antonio i Memphis odigrali su utakmicu s vrlo malo koševa. Šest minuta prije kraja Memphis je zaostajao pet poena 67-72, ali do kraja utakmice više nisu ubacili ni koša. Spursi su na kraju slavili sa 78-67, a najistaknutiji pojedinac susreta bio je Tim Duncan sa 21 košem i 13 skokova.

Bonzi Wells sa 12 i Pau Gasol sa 10 koševa bili su najefikasniji kod Memphisa.

Minnesota je, predvođena Samom Cassellom i Kevinom Garnettom, lakoćom dobila Boston 116-95. Cassell i Garnett ubacili su po 27 koševa.

Dallas je bio uvjerljiv protiv Toronta, 111-94. Treneru Mavericksa Donu Nelsonu bila je to 1111. pobjeda u karijeri, čime se probio na drugo mjesto liste trenera s najviše pobjeda u karijeri. Pretekao je Pata Rileya, a ispred njega je samo Lenny Wilkens sa 1268 pobjeda.

Antoine Walker ubacio je 27 koševa za Dallas, Steve Nash i Antawn Jamison dodali su po 23 poena. Za Dallas zbog ozljede palca nije nastupio Michael Finley.

Vince Carter sa 21 košem bio je najbolji kod Toronta.