NHL: Pittsburgh kod Detroita slavio na penale, Kopitar donio pobjedu Kingsima

NITI 4:0 vodstvo Pittsburgh Penguinsa kod Detroit Red Wingsa kasno u drugoj trećini nije bilo dovoljno za pobjedu gostujućih hokejaša u osnovnom dijelu utakmice.

Morali su je Penguinsi u srazu finalista doigravanja 2008. i 2009. godine izboriti pri raspucavanju kaznenih udaraca, što su i učinili pogotkom Jamesa Neala, jedinim uspješnim pokušajem od šest udaraca.

Pascal Dupuis zabio je u Joe Luis Areni dva gola i za jedan asistirao, te je bio najvažniji u građenju velikog Pittsburghova vodstva. Prvi su gol domaći preko Henrika Zetterberga zabili u 38. minuti utakmice. U posljednjoj su trećini uspjeli izjednačiti zahvaljujući trima pogocima, od kojih je izjednačujući bio onaj američkog veterana Mikea Modana (40) postignut u 58. minuti.

Raspucavanjem kaznenih udaraca odlučen je pobjednik i drugog dvoboja igranog u ponedjeljak. Anže Kopitar zabio je za 2-1 pobjedu Los Angeles Kingsa nad Calgary Flamesima u Staples Centeru, prekinuvši time niz četiriju uzastopnih domaćih poraza Kingsa.

10. Calgary 85, 75

11. Minnesota 78, 73