JUNIORSKA LIGA PRVAKA

Nova sjajna partija Roka Šimića. Odveo je Salzburg do osmine finala juniorskog LP-a

HRVATSKI U-21 reprezentativac Roko Šimić odigrao je novu dobru utakmicu za Red Bull Salzburg u juniorskoj Ligi prvaka te je s golom i asistencijom vodio momčad do pobjede 2:0 protiv Seville.

Austrijska momčad pobjedom u posljednjem kolu igranja po skupinama uspjela je uzvratiti Sevilli za istovjetan poraz s početka natjecanja, ali je i prestići na ljestvici te se kao prvoplasirana uvrstiti među momčadi koje će igrati osminu finala.

RB Salzburg upisao četvrtu pobjedu

Šimić se među strijelce mogao upisati u 57. minuti kada je pucao s bijele točke, no njegov udarac obranio je vratar španjolske momčadi. Početni rezultat vrijedio je do 74. minute kad je Šimić uposlio Samuela Majera za vodstvo koje je u sudačkom produžetku i povisio na konačnih 2:0.

U ovosezonskom izdanju juniorske Lige prvaka Šimić je u četiri pobjede i dva poraza svoje momčadi sudjelovao s tri gola i jednom asistencijom.