lige petice

Donnarumma spasio PSG protiv jedne od najslabijih momčadi u ligi

PSG JE u 7. kolu Ligue 1 pobijedio slabašni Brest 1:0 golom Neymara u 30. minuti nakon lijepe asistencije Messija. Neymaru je to bio deseti gol ove sezone, a Parižanima šesta pobjeda, do koje su došli uz jako puno sreće i zahvaljujući svojem golmanu Gianluigiju Donnarummi.

PSG je bio puno bolji u prvom poluvremenu, ali nije uspio zabiti više od jednog gola. Gosti su u nastavku iznenađujuće krenuli po izjednačenje i nisu se branili, a najveću šansu imali su u 71. minuti kad je Kimpembe u šesnaestercu nepotrebno srušio Camaru.

Islam Slimani polako je prilazio lopti dok je izvodio penal, ali ga je Donnarumma pročitao i sjajno obranio njegov udarac. Isti igrač se par minuta kasnije umalo iskupio za promašaj. Lopta se od njegovih prsa nezgodno odbila u sam kut, ali je Donnarumma i to obranio i tako spasio svoju momčad.