LUKA MODRIĆ JE PRVAK SVIJETA! Povijesni uspjeh Reala, Ronaldo iz slobodnog udarca srušio Gremio

REAL MADRID je klupski prvak svijeta! U finalu u Abu Dhabiju europski prvak je s 1:0 pobijedio brazilski Gremio.

Pogodak odluke zabio je Cristiano Ronaldo iz slobodnog udarca na početku drugog poluvremena, no i njega je zasjenio kapetan Hrvatske Luka Modrić koji je odigrao fantastičnu utakmicu.

Iako je Zidane izveo najjači sastav kojeg je imao na raspolaganju, Real se mučio cijelo prvo poluvrijeme u kojem je uputio samo jedan udarac u okvir gola. Modrić je igrao od prve minute, u napadu su bili Ronaldo i Benzema, a Mateo Kovačić i Gareth Bale na klupi.

Modrić briljirao

Modrić je bio najbolji igrač u prvom dijelu, ali i u svih 90 minuta, no njegove asistencije nije imao tko utrpati u gol. Jedan njegov šut otišao je pored gola, a kasnije je u drugom dijelu pogodio i stativu.

Gremio nije imao odgovora i stvorio je samo jednu pravu šansu tijekom utakmice. Pogodak odluke stigao je u 53. minuti. Nakon što je na njemu napravljen prekršaj, Ronaldo je s 25 metara iz slobodnog udarca pronašao rupu u živom zidu Gremija i pogodio mrežu brazilskog vratara Marcela Groha.

Madriđani su uputili 20 udaraca na vrata, od čega sedam u okvir, dok je Gremio imao samo jedan šut, a Realov vratar Keylor Navas ostao besposlen.

Rekordna godina Reala

Modriću je ovo 13. trofej s Realom, otkako je stigao u Madrid u ljeto 2012. godine. Za Realova trenera Zinedinea Zidanea ovo je osmi trofej otkako je sjeo na klupu.

Real je ovom titulom potvrdio rekordnu godinu, prvi put u 115. godina dugoj povijesti kluba završili su s čak pet trofeja. Prva su momčad koja je obranila naslov svjetskog prvaka otkako se turnir igra u aktualnom formatu, a ovom im je šesti naslov prvaka svijeta.

U utakmici za 3. mjesto meksička Pachuca svladala je domaću Al-Jaziru sa 4:1.

REAL MADRID - GREMIO  1:0

Tijek utakmice

90` nova šansa Reala, Modrić puca preko gola!

81` Bale se izborio za prostor, dodao Ronaldu na 15 metara, Portugalca su odmah zatvorili braniči, a on dodao Kroosu koji s manje od 20 metara puca visoko preko gola

80` umjesto Benzeme ušao je Gareth Bale

76` Lucas Vazquez ušao je umjesto Isca

75` Modrić je sjajno uposlio Benzemu u šesnaestercu, a Francuz pucao slabo posred gola u ruke vrataru

65` STATIVA! Luka Modrić je udarcem sa 17 metara pogodio okvir gola!

58` GOL ZA REAL! Ronaldo je zabio, ali sudac poništio pogodak zbog zaleđa. Dvojbena situacija.

53` GOOOL! Real Madrid je probio Gremio! Cristiano Ronaldo je iz slobodnog udarca kroz živi zid zabio za 1:0!

Poluvrijeme

42` Modrić igra sjajno, još jednom je ubacio pred golom, ali tamo nije bilo nikoga tko bi iskoristio lijepu asistenciju.

40` Realovi igrači uputili su 10 udaraca prema golu, a samo jedan u okvir. Gremio ima samo jedan udarac preko gola.

39` slobodan udarac za Real, Ronaldo s više od 20 metara puca preko gola.

38` KAKVA ŠANSA! Trojica Realovih igrača ušla su s loptom u šesnaesterac Gremija, Ronaldo se našao sam pred vratarom i Geromelom, ali je umjesto udarca ili asistencije odlučio driblati i izgubio loptu.

34` nova šansa za Gremio, ubačaj pred gol Reala s desnog krila u posljednji je tren izbio Carvajal. Korner za Brazilce.

29` prva prilika Gremija, Edilson je z slobodnog udarca s 25 metara pucao malo preko gola

27` prvi žuti karton zaradio je Casemiro nakon oštrog prekršaja na Luanu na sredini terena.

25` MODRIIIĆ! Opalio je hrvatski kapetan s ruba šesnaesterca u dalji kut, ali lopta odlazi pored gola

20` Modrić je sjajno izigrao braniča Gremija lijevoj strani, ubacio pred gol, a obrana izbila u korner nakon kojeg Real nije uspio zaprijetiti

17` Ronaldo je opalio s vrha šesnaesterca, pored gola.

7` i Luka Modrić je na tlu nakon prekršaja Gremija, sudac još ne vadi kartone.

2` Cristiano Ronaldo završio je na tlu, Realovi igrači traže karton za igrača Gremija, sudac  smiruje Portugalca koji je bio preteatralan.

1` počeo je susret. Real je pritisnuo goste od samog početka

REAL MADRID: Keylor - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Isco, Casemiro, Kroos, Modrić - Cristiano, Benzema

GREMIO: Grohe - Edílson, Geromel, Kannemann, Cortez - Michel, Jailson, Ramiro, Luan, Fernandinho - Lucas Barrios