Roma uvjerljiva, Džeko zabio i asistirao

ROMA je u petom kolu talijanske Serie A uvjerljivo porazila Udinese na Olimpicu s 3:1.

Edin Džeko još jednom je odigrao ključnu ulogu i u 12. minuti zabio za 1:0 s 15 metara nakon što je Nainggolan sjajno zadržao loptu i gurnuo ju kroz gostujuću obranu.

U 30. minuti Džeko je s desne strane šesnaesterca ubacio pred gol, a El Shaarawy iz blizine zabio za 2:0. U posljednjoj minuti prvog dijela El Shaarawy je pogodio i drugi put za 3:0. Mreže su mirovale do posljednje minute utakmice, a u 89. je Roma mogla povećati prednost, no Perotti je iz jedanaesterca pogodio stativu. Već u sljedećem napadu Udinese je zabio počasni pogodak, Larsen je zabio za konačnih 3:1.

Četvrta je to pobjeda Rome ove sezone uz jedan poraz, a Džeko je već na šest golova i drugi je strijelac lige iza Dybale (8).