ŠAH: ZAVRŠENO PRVENSTVO HRVATSKE

U hotelu "Lanterna" u Rapcu završeno je Otvoreno prvenstvo Hrvatske na kojem je sudjelovalo 47 šahista i 6 šahistica. L

Poslije 9 kola po švicarskom sustavu natjecanja zasluženo su pobijedili velemajstor Robert Zelčić i velemajstorica Mirjana Medić. Robertu Zelčiću je to treći naslov državnog prvaka, a Mirjani Medić šesta titula prvakinje Hrvatske! U posljednjem kolu Zelčić je izvrsnom igrom protiv Hrvoja Jurkovića nadoknadio sve propuste u tijeku prvenstva. Lijepom pobjedom stigao je na vrh ljestvice, a društvo mu pravi pulski internacionalac Nenad Ferčec, koji je uz široki osmijeh Fortune svladao Ognjena Jovanića. Zelčiću je pripao pobjedniežki pokal zbog nešto jačeg turnira. Ferčec je drugi, a pola boda iza njih su Brođanin Davor Rogić, Zagrepčanin Alojzije Janković i Hrvoje Jurković iz Ravne Gore.

Naslov prvakinje Hrvatske osvojila je Mirjana Medić koja je remijem s Krklješom u posljednjem kolu sačuvala pola boda prednosti ispred Rajne Šargač. Treće mjesto osvojila je Mirjanina sestra Radmila Švaljek.

Važniji rezultati posljednjeg, 9. kola:

Jurković-Zelčić 0:1, Rogić-Janković remi, Jovanić-Ferčec 0:1, Biti-Lončar remi, Brkić-Aščić 1:0, Ljubičić-Fućak 1:0, Režan-Šarić remi, Žufić-Plenković 1:0, Kozarčanin-Filipović 0:1, Dorić-Pandurević 1:0, Medić-Krklješ remi, Vitaljić-Šargač remi itd.