Sampdoria slavila na gostovanju kod Partizana, Braga razbila Portsmouth

GOLOVIMA Bonazzolija i Dessene nogometaši Sampdorije pobjednički su startali u Uefinu ligu. U Beogradu su pobijedili Partizan 2:1.

Gosti su poveli u 20. minuti preko Bonazzolija, a senegalski napadač Partizana Lamine Diarra izjednačio je u 34. minuti. Sva tri boda gostima je donio mladi talijanski reprezentativac Daniele Dessena u 55. minuti.

Sevilla u dvije minute pobijedila Stuttgart

Sevilla je naizgled lako dobila Stuttgarta u utakmici prvog kola C skupine. Andalužani su na svom Sanchez Pizjuanu slavili 2:0 zabivši oba gola unutar dvije minute. U 15. je precizan bio Romaric, a samo minutu potom Brazilac Renato. Ta su dva udarca, međutim, bila jedina koje su domaći uputili unutar okvira Jensa Lehmanna.

St. Etienne i Nancy uvjerljivi u Danskoj i Nizozemskoj

Uvjerljivi su u prvom kolu bili Francuzi. St. Etienne je na gostovanju pobijedio danskog Kopenhagena 3:1, dok je Nancy pred svojim gledateljima deklasirao nizozemskog Feyenoorda 3:0.

Visok poraz Portsmoutha u Portugalu

Nogometaši portugalske Brage iznenađujuće visoko savladali su kod kuće engleski Portsmouth 3:0 u utakmici skupine E lige Uefe.

Mrežu Portsmoutha pogađali su Luis Burgos Aguiar, Wason Renteria i Osorio Costa Silva Alan, dok Portsmouth nije uspio niti jednom pronaći put do mreže svojih protivnika.

Aston Villa bolja od Ajaxa

U utakmici skupine F Aston Villa je na Villa Parku pobijedila Ajax 2:1 golovima Martina Laursena i Garetha Barryja. Za Ajax, kod kojeg je u 55. minutu u igru ušao Dario Cvitanich, jedini je gol postigao Thomas Vermaelen.

Liga UEFA, 1. kolo:

Skupina A

Twente – Racing Santander 1:0 (Denneboom 7)

Schalke – PSG 3:1 (Mabiala 12-ag, Kuranyi 39, Altintop 70 / Chantome 90+2)

Skupina B

Galatasaray – Olympiakos 1:0 (Kewell 25)

Hertha – Benfica 1:1 (Pantelić 74 / Di Maria 51)

Skupina C

Sevilla – Stuttgart 2:0 (Romaric 15, Renato 16)

Partizan – Sampdoria 1:2 (Lamina 34 / Bonazzoli 20, Dessena 55)

Skupina D

Dinamo – NEC Nijmegen 3:2 (Mandžukić 3, Balaban 81, Vrdoljak 84 / Carlos 24-ag, Janssen 78)

Udinese – Tottenham 2:0 (Di Natale 24-11m, Pepe 86)

Skupina E

Heerenveen – Milan 1:3 (Pranjić 86-11m / Jong-A-Pin 19-ag, Gattuso 23, Inzaghi 69)

Braga – Portsmouth 3:0 (Aguiar 8, Renteria 46, Alan 87)