San Antonio "razbio" Sacramento, 10 koševa Giričeka u porazu Utaha

SEATTLE SuperSonicsi "izbombardirali" su koš Utah Jazza za 122:105 pobjedu prije no što je njihov Key Center morao hitno biti ispražnjen zbog dojave o podmetnutoj bombi.

Naime, ubrzo nakon što je okončan dvoboj Seattlea i Utaha nepoznata osoba javila je kako je podmetnuta bomba u dvorani, pa je ona vrlo brzo ispražnjena. Srećom, dojava je bila lažna.

Sonicse je do pobjede predvodio Rashard Lewis sa 36 koševa, dok je Carlos Boozer sa 20 ubačaja i 12 skokova bio najbolji u sastavu Jazza u kojemu je Gordan Giriček za 22 minute provedene na terenu postigao 10 koševa uz šut iz igre 5-11, te tomu pridodao 3 asistencije.

New York Knicksima niti promjena trenera nije pomogla u zaustavljanju niza poraza. Šesti poraz zaredom nanijeli su im Milwaukee Bucksi koji su slavili u Madison Square Gardenu sa 101-96. Najbolji u sastavu Bucksa bio je Desmond Mason (22), a kod Knicksa Stephon Marbury (33).

U ovoj utakmici zaigrala su i dvojica hrvatskih igrača, Toni Kuukoč je za pobjednike za 16 minuta ubacio tri koša (šut 1-4, trica 1-2), te imao i 3 skoka, te 2 asistencije, dok je Bruno Šundov u dresu Knicksa na parketu proveo dvije minute i upisao jednu blokadu.

San Antonio Spursi potvrdili su da su trenutačno momčad u najboljoj formi u ligi svladavši na gostovanju u Sacramentu domaće Kingse sa 103-73. Spursi su izgradili veliku prednost već u prvoj četvrtini, te ju do kraja samo povećavali. Tim Duncan (23, 13 skokova) bio je najučinkovitiji kod izvrsnih Spursa, dok je Mike Bibby (13) bio prvi strijelac prilično loših Kingsa.

Phoenix Sunsi su iz sedmog pokušaja napokon stigli do 32. pobjede. Na svom su terenu sa 113-105 nadvisili New Jersey Netse, a dvoboj dvojice najboljih razigravača lige, Stevea Nasha i Jasona Kidda, pripao je Nashu. Sunsi su niz od šest poraza prekinuli zahvaljujući Amareu Stoudemireu (33) i Steveu Nashu (30), dok Vince Carter (32) i Jason Kidd (23) nisu uspjeli svojoj momčadi donijeti pobjedu.

Dirk Nowitzki najzaslužniji je za tijesnu 95-93 pobjedu njegovih Dallas Mavericksa protiv Denver Nuggetsa.

Nowitzki je 17 sekundi prije kraja pogodio tricu za 94-93, a do kraja dvoboja Rodney White i Earl Boykins nisu uspjeli pogoditi otvorene šuteve za Nuggetse, dok je Jerry Stackhouse pogodio jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 95-93. Nowitzki je utakmicu okončao sa 35 koševa i 11 skokova, dok je Kenyon Martin (19, 11 skokova) bio najbolji kod Nuggetsa.

Miami Heat lakoćom se obračunao s New Orleans Hornetsima pobijedivši sa 97-68. Dwayne Wade (18) najbolji kod Heata, a Dan Dickau (16) kod Hornetsa.

Toronto Raptorsi nastavili su niz pobjeda na domaćem terenu 103-92 uspjehom protiv Charlotte Bobcatsa. Početkom posljednje dionice igre gosti su vodili sa 83-77, ali u narednih pet minuta Raptorsi su napravili seriju 17-2 kojom su prelomili utakmicu na svoju stranu. Morris Peterson (26) i Jalen Rose (22) bili su najefikasniji kod domaćina, dok je Slovenac Primož Brezec (19, 12 skokova) bio prvo ime gostiju.