Sixersi nemoćni bez Iversona

NAKON devet utakmica pauze u momčad Milwaukeeja vratio se Tim Thomas, no Toni Kukoč je i dalje na listi ozlijeđenih. Bucksi su odlično krenuli u susret sa Seattleom, došli do 16 poena viška u prvoj četvrtini, ali nisu izdržali do kraja. Početkom posljednje četvrtine domaćini su poravnali, a šest minuta prije kraja došli su do prednosti od osam poena 95:87.

Na kraju su SuperSonicsi slavili sa 108-102, a najefikasniji kod domaćina bio je Ronald Murray sa 23 poena. Vladimir Radmanović i Richie Frahm dodali su po 17. Čak sedmorica igrača Seattlea imali su dvoznamenkasti učinak.

Kod Milwaukeeja najbolji je bio Michael Redd sa 27 poena, a povratnik u ekipu Tim Thomas zabio je 19.

Toronto je kod kuće izgubio od Miamija 89-90. Koš odluke 28 sekundi prije kraja zabio je Dwayne Wade, koji je sa 23 poena bio najbolji kod gostiju. Miamiju je ovo treća pobjeda u nizu. Brian Grant upisao je 19 koševa i 13 skokova, a Lamar Odom 17 poena i 16 uhvaćenih lopti.

Zvijezda Toronta Vince Carter zbog problema s Ahilovom tetivom proveo je na terenu samo 23 minute, ubacivši 12 koševa. Ulogu prvog strijelaca preuzeo je Donyell Marshall sa 25 koševa.

Toronto je nakon zamjene igrača s Chicagom 1. prosinca nanizao pet pobjeda, no u posljednja dva susreta ubilježili su poraze.

Sixersi su ponovno bili bez svojeg najboljeg igrača Allena Iversona, koji liječi ozljedu koljena. Utah je to je odlično iskoristio, pobijedivši sa 94-86. Briljirali su Andrei Kirilenko i Matt Harpring. Kirilenko je ubilježio 30 koševa i 14 skokova, a Harpring 27 poena.

Kod domaćina najefikasniji je bio Kenny Thomas sa 16 koševa.

Phoenix je u posljednju četvrtinu utakmice sa Sacramentom ušao sa 13 koševa prednosti (92-79). No, do kraja susreta ubacili su tek 10 koševa. Posljednju dionicu Kingsi su dobili sa 28-10 i na kraju slavili sa 107-102. To im je četvrta pobjeda u nizu, a najzaslužniji je Predrag Stojaković sa 36 koševa.

Sunse je predvodio Shawn Marion sa 32 poena i 12 skokova.