ŠPANJOLSKI VELEMAJSTORI Evo kako su Iniesta i Isco srušili Makedonce u Skoplju

Screenshot: Youtube

ŠPANJOLSKA i Italija vode mrtvu trku u kvalifikacijskoj skupini G za odlazak na SP 2018.

U šestom kolu Furija je slavila kod Makedonije s 2:1, a domaćin je u pet utakmica skupio samo tri boda.

Ali, gledatelji na Areni Filipa II mogli su uživati u velemajstorskim potezima gostujućih nogometaša.

Španjolska je povela golom Davida Silve u 15. minuti, ali od njegovog lijepog poentiranja još je ljepše proigravanje Andresa Inieste preko makedonske obrane i u prostor za Jordija Albu, koji proigrava Silvu za gol.

U 27. minuti Diego Costa povećava na 2:0, ali daleko je važnije kako je taj gol pripremio Isco, koji je na desnoj strani izvrtio Kiru Ristevskog i zatim još dva suparnika prešao i servirao loptu za gol.

Sve što je do kraja Makedonija uspjela napraviti jeste smanjiti rezultat preko Stefana Ristovskog u 66. nakon asistencije Gorana Pandeva

U istoj skupini Italije je lako svladala Lihtenštajn s 5:0, a golove za Azzurre zabili su Insigne u 35, Belotti u 52, Eder u 74, Bernardeschi u 83. i Gabbiadini u 91. minuti, čime je momčad Gian Piera Venture nastavili veliku trku s Španjolskom za prvo mjesto.