Talijanska ikona zabila desetu zaredom, ispred je samo Batistuta

FABIO QUAGALIARELLA, legenda Serie A i jedan od najvećih nomada u povijesti talijanskog nogometa, igra i zabija u životnoj formi iako za deset dana slavi 36. rođendan.

Do tada slavi ulazak u golgetersku povijest jedne od najjačih liga.

Na dramatičnom gostovanju njegove Sampdorije kod Fiorentine u 20. kolu Serie A, rezultat je do 81. minute bio 2:1 za domaćine. Tada Quagliarella izjednačava iz penala, a pet minuta kasnije i donosi vodstvo gostima. Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade Pezzella postavlja konačnih 3:3.

Ali glavna zvijezda meča je Quagliarella. Specijalist za atraktivne golove ovaj put postigao je dva "obična" gola. Međutim, već je prvim ušao u povijest jer tako je zabio gol na deset prvenstvenih utakmica zaredom.

To je najdulji golgeterski niz u povijesti Serie A, a jedini koji je postizao golove na više uzastopnih mečeva talijanske lige je veliki Gabriel Batistuta. Ali on je 1994. to uspio napraviti na 11 utakmica zaredom.

Quagliarelli, dakle, nedostaje samo još jedna utakmica s golom kako bi podijelio rekord s Batigolom.