Tiger Woods pobjednik US Mastersa

Američki golfer Tiger Woods osvojio je US Masters, prvi ovogodišnji grand slam turnir. Odluka o pobjedniku 69. izdanja US Mastersa u Augusti (američka država Georgia) pala je u pripetavanju na prvoj dodatnoj rupi. L

Naime, nakon četiri dana natjecanja Tiger Woods i njegov sunarodnjak Chris DiMarco bili su poravnati, na 276 udaraca.

Woods je uoči posljednjeg dana imao prednost od tri udarca u odnosu na DiMarca. Dvije rupe prije kraja njegova prednost je izgledala nedostižna, budući da je DiMarco zaostajao za dva udarca. No, DiMarco je odlično odigrao na 17. i 18. rupi, te je ishodio pripetavanje. Woods je ipak spriječio potpuni preokret, te je "birdiem" na dodatnoj rupi došao do pobjede i zelenog sakoa, koji se tradicionalno dodjeljuje osvajaču US Mastersa.

Tigeru Woodsu je ovo četvrta pobjeda na US Mastersu i prvi grand slam turnir koji je osvojio od pobjede na US Openu 2002. godine. Također, to mu je deveti grand slam u karijeri, te je sada na trećem mjestu najuspješnijih golfera u povijesti. Više grand slam turnira od njega osvojili su samo Amerikanci Jack Nicklaus (18) i Walter Hagen (11).

Nakon što je 2002. prekinuo s trenerom Butchom Harmonom, Woods je bio izložen brojnim kritikama. No, rad s novim trenerom Hankom Haneyem napokon se isplatio.

Uoči početka US Mastersa za glavne favorite, uz Woodsa, važili su Vijay Singh, prošlogodišnji pobjednik Phil Mickelson i Ernie Els. Singh je na kraju bio peti, Mickelson je zauzeo deseto mjesto, a Els je bio tek 47.