Važna pobjeda utopljenika Herculesa u gostima

U NEDJELJU su odigrane četiri utakmice 30. kola španjolske Primere i mahom su igrale momčadi koje se bore za opstanak i svaki im je bod bitan na putu prema tom cilju.

Do vrlo važnih bodova je došao Hercules i to u gostima kod Real Sociedada. Pobijedili su s 3-1 i tako došli do druge pobjede u sezoni na strani. Zanimljivo je da su dosad jedino uspjeli pobijediti Barcelonu na Camp Nouu i to na samom startu sezone. Portillo je u 70. minuti postigao prvi pogodak za goste, a Real Sociedad je s dva nova gola dokrajčio Drenthe.

Tri vrijedna boda su u džep spremili i nogometaši Deportiva na svom travnjaku. Makar su gubili 1-0 od Mallorce, u drugom poluvremenu je došlo do preokreta, a strijelci su za pobjedu 2-1 domaćina bili Xisco i Lassad. Peti domaći poraz u sezoni je upisao Espanyol unatoč tome što je bio papirnati favorit protiv Racing Santandera. I tamo je došlo do preokreta. Espanyol je vodio s 1-0 do 50. minute, no otada pa do kraja su Colsa i Santos okrenuli utakmicu na stranu gostiju.