U LISABONSKOM su derbiju nogometaši Benfice na svom La Luzu pobijedili Sporting 2:1 u polufinalu Portugalskog Liga kupa. Naslov pobjednika pokušat će obraniti drugi put u nizu.

Iako su gosti poveli preko Heldera Postige u 21. minuti, sastav Jorgea Jesusa pred 50.000 navijača preokrenuo je golovima paragvajskog napadača Oscara Cardoza i španjolskog veznjaka Javija Garcije, koji je pogodio u posljednjoj minuti utakmice.

Sjajnoj je lisabonskoj momčadi ovo bila 18. pobjeda u nizu kad su službene utakmice u pitanju. Posljednji put Benfica je izgubila u posljednjem kolu natjecanja po skupinama Lige prvaka, sedmog prosinca, od Schalkea u Lisabonu. Bilo je 2:1. Otad aktualni prvaci nižu samo pobjede.

Sporting su Jesusovi igrači pobijedili peti put u šest posljednjih službenih dvoboja. Sastav Josea Couceira za pobjedu u međusobnim ogledima ne zna pune dvije godine odnosno šest utakmica.

U finalu će branitelji naslova igrati protiv boljeg iz sutrašnjeg sraza Nacionala i Pacos de Ferreire.