japan - australija 2:1

VIDEO Mogao je igrati za BiH i Rumunjsku, a danas je zabio golčinu za Australiju

JAPAN je u kvalifikacijama za SP pobijedio Australiju 2:1 golovima Tanake u 8. i autogolom Behicha u 83. minuti.

Australija je izjednačila u 70. minuti strašnim golom Ajdina Hrustića, igrača Eintrachta. Sudac je prvo dosudio penal za Australiju, da bi nakon intervencije VAR-a prekršaj izvukao na sami rub šesnaesterca. Japanski golman stavio je sedam igrača u živi zid, ali to nije spriječilo Hrustića da strašnim udarcem zakuca loptu od grede u gol za 1:1.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL HRUSTIĆA

Hrustiću je to bio drugi gol u desetom nastupu za Australiju, za koju je debitirao 2017. godine. Odabrao je tu reprezentaciju, a mogao je igrati i za BiH i za Rumunjsku budući da mu je otac iz BiH, a majka Rumunjka. Nogometni savez BiH kontaktirao je Hrustića, ali se on odlučio za Australiju jer je u toj zemlji i rođen 1996. godine.