NBA

VIDEO Ne samo zbog triple-doublea, ovi potezi su razlog zašto svi pričaju o LeBronu

Screenshot: Twitter

LEBRON James odigrao je još jednu sjajnu utakmicu za Los Angeles Lakerse koji su pobijedili Orlando Magic 106:94. Presudna je bila serija 23:0 u trećoj četvrtini utakmice tijekom koje su gostujući igrači u deset minuta ostali bez ubačaja, a James je u njoj ubacio 14 poena. Dominirao je i u obrani.

Iako će krajem godine proslaviti svoj 37. rođendan, James i dalje djeluje kao nezaustavljiva sila pa je protiv Magica susret završio sa 101. triple-doubleom blistave karijere. Ubacio je 30 koševa, imao 11 skokova i 10 asistencija, ali i tri nevjerojatne blokade.

U drugoj četvrtini zaustavio je kontranapad gostiju zakucavši loptu u tablu, a onda izveo potez kažiprstom koji je proslavio Dikembe Mutombo, legendarni bloker i četiri puta najbolji obrambeni igrač NBA lige. Ništa manje spektakularne bile su i dvije blokade u trećoj četvrtini susreta.