Video - Petarda Bayerna u Dortmundu: Olić 90 minuta u igri, Pranjić na klupi

NOGOMETAŠI Bayerna odigrali su sjajnu utakmicu u Dortmundu, te su u 5. kolu Bundeslige pobijedili domaću Borussiju 5:1, ali tek od trenutka kada je zaigrao Franck Ribery.

Francuski reprezentativac je ušao u igru u 46. minuti, te je pokrenuo pravu lavinu napada prema domaćim vratima. U 50. minuti je pokrenuo akciju koja je rezultirala pogotkom Bastiana Schweinsteigera za 2:1. Potez utakmice dogodio se petnaest minuta kasnije.

Ribery je namjestio loptu na 25 metara, te iz slobodnog udarca pogodio rašlje domaćih vratiju za 3:1. Uz usklike radosti Ribery je u sprintu otrčao prema klupi i skočio u zagrljaj treneru Van Gaalu s kojim je imao hladni odnos na početku sezone.

Kraj utakmice je prošao u ritmu Olić-Müller. U 78. minuti je Olić pucao, a lopta se odbila do Thomasa Müllera koji je pogodio za 4:1, a posebno lijepa je bila Olićeva asistencija za 5:1, petom.

Olić je odigrao svih 90 minuta, dok je Danijel Pranjić isto vrijeme proveo na klupi.

Nogometaši Wolfsburga, aktualni prvaci njemačke Bundeslige, doživjeli su, pak, novo domaće prizemljenje, pobijedio ih je Bayer 3:2.

Od 31. minute se Wolfsburg našao u problemima, a donio ih je Benaglio zaradivši crveni karton. Napad Bayera je to sjajno koristio, pa je dva puta poentirao Rolfes, a jednom Kiessling za pobjedu Bayera, koji je tako reprizirao ono što je ove sezone već napravio Hamburg u Wolfsburgu (4:2).

Edin Džeko je u igru za domaćina ušao u 57. minuti, a sjajan pogodak za domaće je postigao drugi bosansko-hercegovački reprezentativac Zvjezdan Misimović iz slobodnog udarca. Nadu je donio Grafite u 80. minuti zabivši iz jedanaesterca, no tih 3:2 je i ostalo do kraja. Treba reći da su od 53. minute snage na terenu bile izjednačene, jer je drugi žuti karton zaradio Derdiyok (Bayer).

Hrvatski nogometaš Ivica Banović je mogao biti junak utakmice Freiburga i Eintrachta (0:2). U 57. minuti je odlično izveo slobodan udarac, ali je lopta odsjela na gredi, dok je u 70. minuti promašio udarac s pet-šest metara za domaće.

Između toga se dogodio šok za domaćina, a priredio im ga je pogotkom Franz i tri boda su otputovala prema Frankfurtu. Eintracht je do kraja povećao i na 2:0.

Hoffenheim je uz 90 minuta igre Josipa Šimunića lakoćom pobijedio Bochum s 3:0.

Bundesliga, 5. kolo:

Borussia (D) - Bayern 1:5 (Hummels 11 / Gomez 36, Schweinsteiger 50, Ribery 65, Müller 78, 88)

Hoffenheim - Bochum 3:0 (Ba 16, Edu 58, Compper 79)

Wolfsburg - Bayer 2:3 (Misimović 77, Grafite 80-11m / Rolfes 37, 51-11m, Kiessling 58)

Freiburg - Eintracht 0:2 (Franz 68, Meier 90)

Mainz - Hertha 2:1 (Ivanschitz 80-11m, Bance 85 / Nicu 50)

Nürnberg - Borussia (M) 1:0 (Kluge 6)