NOGOMETAŠI premierligaškog West Hama na svom su stadionu u Londonu pobijedili drugoligaša Burnleyja 5:1 u srazu osmine finala FA Cupa izborivši time četvrtfinalni sraz protiv Stokea.

Pretposljednja je momčad Premiershipa ostvarila svoju najuvjerljiviju pobjedu sezone, ne računajući 4:0 trijumf nad Manchester Unitedom u Carling Cupu.

U svom debitantskom nastupu za londonsku momčad njemački je 28-godišnji veznjak Thomas Hitzlsperger doveo domaće u vodstvo u 23. minuti, a pitanje pobjednika unutar 11 minuta na početku drugog poluvremena riješili su Carlton Cole dvama te Novozelanđanin Winston Reid jednim pogotkom.

Nakon što je Jay Rodriguez smanjio za osmoplasiranu momčad Championshipa u 71. minuti poslije bizarne pogreške domaćeg vratara Roberta Greena, engleskog reprezentativca na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici, Fred Sears u sudačkoj je nadoknadi postavio konačan rezultat.

FA Cup, osmina finala:

West Ham – Burnley 5:1 (Hitzlsperger 23, Cole 48, 50, Reid 59, Sears 90+3 / Rodriguez 71)