LIGE PETICE

Vlahović je promašio panenku. Pogledajte što je zatim napravio

Screenshot: Twitter

DUŠAN VLAHOVIĆ, sjajni i mladi (21) srpski napadač Fiorentine, fenomenalno igra ove sezone. To je potvrdio i u pobjedi 6:0 protiv Genoe u 22. kolu Serie A.  Međutim, loše je počeo utakmicu. U 9. minuti je neuspješno završio njegov pokušaj da iz penala pogodi panenkom.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ KAKO JE VLAHOVIĆ PUCAO PANENKU

Salvatore Sirigu izvrsno mu je obranio pokušaj da zabije iz penala onako kako to rade velemajstori. Tako je Vlahović prvi put neuspješno izveo jedanaesterac, nakon što je pogodio svih 12 pokušaja prije ovog. Vlahović se za ovaj promašaj iskupio u najvećem stilu u 51. minuti. Odlično je primio sjajno proigravanje Giacoma Bonaventure te krenuo prema golu.

Na 17 metara od gola mu je u susret krenuo Sirigu, a Vlahović je s čuvarom na leđima krasno prebacio golmana i zabio 17. gol u 21. prvenstvenom nastupu. Ovo mu je sedma uzastopna domaća prvenstvena utakmica Fiorentine na kojoj je zabio gol, što je zadnji uspio Alberto Gilardino od kolovoza do prosinca 2008.