skijanje

Zubčić lovio najbolji rezultat karijere u slalomu, počeo odlično, a onda pogriješio

AUSTRIJANAC Marco Schwartz pobjednik je slaloma koji su skijaši u utorak navečer vozili za Svjetski kup u Schladmingu, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 25. mjesto.

Schwartz je slavio s vremenom 1:44:04, drugo je mjesto zauzeo Francuz Noel Clement sa 68 stotinki slabijim vremenom (1:44:72), dok je treći bio još jedan Francuz, Alexis Pinturault s 82 stotinke zaostatka za pobjednikom (1:44:86).

Filip Zubčić, 21. iz prve vožnje, u drugu je ušao odlično, sjajno je vozio na počeku, ali ga je velika greška u donjem dijelu staze koštala plasmana. Zubčiću je najbolji rezultat karijere u slalomu peto mjesto sa Sljemena ove godine.

Zubčićev zaostatak za Schwarzom je iznosio čak 11.88 sekundi (1:55:92). U Schladmingu su nastupili i Istok Rodeš, Samuel Kolega i Matej Vidović, no nisu se uspjeli plasirati u drugu vožnju. Rodeš je zauzeo 38. mjesto s vremenom 54.29, Kolega je bio 42. s 4.20 sekundi zaostatka (54.69) za Fellerom, a Vidović nije završio utrku.

U poretku slalomaša vodeći je današnji pobjednik Schwarz s 489 bodova, drugi je Norvežanin Foss-Solevaag s 358 bodova, dok je treći Austrijanac Manuel Feller, koji je danas bio najbrži u prvoj vožnji, ali drugu nije uspio završiti, s 324 boda. Zubčić je 25. sa 68 bodova.

U ukupnom poretku skijaša vodi Pinturault s 860 bodova, drugi je Švicarac Marco Odermatt sa 607 bodova, a treći je Schwarz s 566 bodova. Zubčić zauzima sedmu poziciju s 462 boda.