Lakić zabio za Eintracht, Floccari s dva gola u minuti spasio Lazio u Turskoj

NAJVATRENIJU utakmicu večeri 2. kola Europa lige odigrali su Trabzonspor i Lazio u Turskoj, gdje je palo čak šest golova.

Domaćin je poveo golovima Erdogana i Mierzejewskog u 12., odnosno 22. minuti, a onda je Onazi smanjio, no samo do 35. kada je Paulo donio Trabzonu 3:1.

Nakon izmjena, Lazio je u drugom dijelu pritisnuo domaće, a aduti s klupe Floccari i Keita režirali su akciju za smanjenje zaostatka u 84. minuti. Samo minutu kasnije Floccari je zabio i drugi gol i donio Rimljanima bod i prvo mjesto skupine.

U drugoj utakmici Legia je na svom terenu poražena od Apollona 0:1.

Rakitić i Kelić slavili

Sevilla je sa 2:0 stigla do lake pobjede protiv Freiburga, koji je od 62. minute igrao s igračem manje. Senegalski branič Diagne je već imao žuti karton kada je skrivio penal i zaradio isključenje. Perotti je s bijele točke bio precizan za 1:0, a Bacca je u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu.

Ivan Rakitić igrao je do 77. minute.

Nekadašnji kapetan mlade hrvatske reprezentacije Renato Kelić odradio je cijelu utakmicu u srcu obrane Libereca koji je sa 2:1 porazio Estoril. Poveli su Česi u 15. minuti preko Surala, a gosti su tek s desetoricom, nakon isključenja Miguela u 38. minuti, uspjeli izjednačiti u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Kelićev par u obrani Radoslav Kovač zabio je za pobjedu u 62. minuti. Do kraja su i domaći ostali s deset igrača jer je drugi žuti karton dobio veznjak Sackey.

Sevilla predvodi skupinu s dvije pobjede, a Liberec ima četiri boda na drugom mjestu.

Žestoko je bilo i u Beču gdje je Rapid dočekao kijevski Dinamo i u posljednjim sekundama izborio remi 2:2. Yarmolenko je u 30. minuti doveo goste u vodstvo, Dibon je autogolom povisio prednost Ukrajinaca, a na početku drugog dijela domaći su smanjili i sretno stigli do boda golom Trimmela u 94. minuti. Ognjen Vukojević za goste je igrao od 74. minute, a Domagoj Vida nije se dizao s klupe.

Eintracht savršen, Bordeaux očajan

Savršen skor ima Eintracht iz Frankfurta koji nakon dva kola ima šest bodova, toliko zabijenih i niti jedan primljeni pogodak. Na Cipru su sa 3:0 porazili APOEL, a drugi gol u 60. minuti zabio je hrvatski napadač Srđan Lakić.

U istoj skupini Maccabi Tel Aviv šokirao je Bordeaux pobjedom 2:1 u Francuskoj. Žirondinci su poveli na otvaranju drugog poluvremena, ali u golovima u 71. i 80. minuti Izraelci su stigli do sva tri boda, a Bordeaux je prikovan za dno.

Fiorentina je stigla do pobjede kod Dnipra, za kojeg je cijelu utakmicu igrao Ivan Strinić, dok Nikole Kalinića nije bilo u sastavu.

Rodriguez je iz penala zabio za 0:1, a s bijele točke izjednačenje je donio Seleznyov samo četiri minute kasnije. U 73. je Ambrosini ipak zabio za slavlje i tri boda. Gosti su završili s igračem manje David Pizarro u 86. je isključen nakon drugog žutog kartona.

Maribor je doživio drugi europski poraz, prvi nakon odlaska Ante Čačića s mjesta trenera. Na gostovanju kod Wigana Slovenci su poraženi sa 3:1. Powell je zabio dva gola za domaće, dok je Tavares bio strijelac za goste.

SKUPINA A:

Kuban - Valencia 0-2 (Alcacer 73, Feghouli 81)

SKUPINA B:

Ludogorec - DINAMO 3-0 (Juninho 12, Misidjan 34, Djakov 61)
Čornomorec - PSV 0-2 (Depay 13, Jozefzoon 88)

LJESTVICA:
 1. Ludogorec     2  2  0  0  5-0  6
 2. PSV Eindhoven 2  1  0  1  2-2  3
 3. Čornomorec    2  1  0  1  2-3  3
 4. DINAMO        2  0  0  2  1-5  0

SKUPINA C:

Esbjerg - Red Bull Salzburg 1-2 (Diouf 89 / Alan 6, 38)
Elfsborg - Standard Liege 1-1 (Claesson 23 / Bia 62)

LJESTVICA:
1. RB Salzburg  2 2 0 0 6-1 6
 2. Esbjerg      2 1 0 1 3-3 3
 3. Standard     2 0 1 1 3-3 1
 4. IF Elfsborg  2 0 1 1 1-5 1

SKUPINA D:

Rubin - Waregem 4-0 (Duplus 60-autogol, Eremenko 73, Rijazancev 81, Natcho 89)
Wigan - Maribor 3-1 (Powell 22, 90, Watson 34 / Tavares 60)

LJESTVICA:
1. Rubin Kazan 2 2 0 0 9-2 6
 2. Wigan       2 1 1 0 3-1 4
 2. Waregem     2 0 1 1 0-4 1
 4. Maribor     2 0 0 2 3-8 0

SKUPINA E:

Dnjipro - Fiorentina 1-2 (Seleznjov 57-11m / Rodriguez 53, Ambrosini 73)
Pacos Ferreira - Pandurii 1-1 (Miguel 49 / Momčilović 5)

LJESTVICA:
1. Fiorentina     2 2 0 0 5-1 6
 2. Dnjipro        2 1 0 1 2-2 3
 3. Pandurii       2 0 1 1 1-2 1
4. Pacos Ferreira 2 0 1 1 1-4 1

SKUPINA F:

APOEL - Eintracht 0-3 (Jung 27, 66, Lakić 59)
Bordeaux - Maccabi TA 1-2 (Jussie 48 / Itzhaki 71, Mikha 79)

LJESTVICA:
1. Eintracht Frankfurt 2 2 0 0 6-0 6
 2. Maccabi Tel Aviv    2 1 1 0 2-1 4
 3. APOEL Nikozija      2 0 1 1 0-3 1
 4. Girondins Bordeaux  2 0 0 2 1-5 0

SKUPINA G:

Rapid Beč - Dynamo Kijev 2-2 (Burgstaller 53, Trimmel 90 / Jarmolenko 30, Dibon 34-autogol)
Genk - Thun 2-1 (Gorius 53, Vossen 63 / Martinez 90+3)

LJESTVICA:
 1. Genk          2 2 0 0 3-1 6
 2. Thun          2 1 0 1 2-2 3
 3. Rapid Beč     2 0 1 1 2-3 1
 3. Dynamo Kijev  1 0 1 1 2-3 1

SKUPINA H

Sevilla - Freiburg 2-0 (Perotti 63-11m, Bacca 90)
Slovan Liberec - Estoril 2-1 (Šural 15, Kovač 62 / Leal 44)

LJESTVICA:
1. Sevilla     2 2 0 0 4-1 6
 2. Slovan      2 1 1 0 4-3 4
 3. Freiburg    2 0 1 1 2-4 1
 4. Estoril     2 0 0 2 2-4 0

SKUPINA I

RIJEKA - Real Betis 1-1 (Benko 10 / Cedric 14)
Lyon - Vitoria Guimaraes 1-1 (Gonalons 53 / Maazou 39)

LJESTVICA:
 1. Vitorija    2 1 1 0 5-1 4
 2. Real Betis  2 0 2 0 1-1 2
 2. Lyon        2 0 2 0 1-1 2
 4. RIJEKA      2 0 1 1 1-5 1

SKUPINA J

Legia - Apollon Limassol 0-1 (Sangoy 56)
Trabzonspor - Lazio 3-3 (Erdogan 12, Mierzejewski 22, Henrique 35 / Onazi 29, Floccari 84, 85)