Makedonija i Slovenija uvjerljive, Argentinci šokirali svjetske doprvake

UVJERLJIVE pobjede u prvom kolu rukometnog Svjetskog prvenstva ostvarili su Makedonija i Slovenija.

Makedonci su u skupini B, u kojoj igra i Hrvatska, pobijedili Tunis s 33:25 uz deset golova Kirila Lazarova, dok je Slovenija na krilima Dragana Gajića, koji je postigao devet golova, u susretu skupine A svladala Čile s 36:23. Ranije je BiH u debiju na Svjetskom prvenstvu pobijedila Iran u skupini B s 30:25.

Njemačkoj derbi protiv Poljske, Španjolci teško s Bjelorusijom

U skupini A odigran je i susret Španjolske i Bjelorusije, a Španjolci su tek u posljednjim minutama slomili otpor Rutenke i društva, te slavili rezultatom 38:33.

Najveće iznenađenje drugog dana Svjetskog prvenstva je remi Argentine i Danske. Svjetski doprvaci su s Južnoamerikancima odigrali samo 24:24 nakon što su na poluvremenu imali pet golova prednosti. U derbiju te skupine Njemačka je s 29:26 pobijedila Poljsku.