Rijeka i Dinamo na velikim mukama: Čornomorec upisao šestu pobjedu u nizu, Vitorija u generalki svladala Rio Ave

USUSRET prvim dvobojima natjecanja po skupinama Europa lige, pogledajmo u kakvoj su formi protivnici Dinama i Rijeke. Modri nemaju sreće jer će prvu utakmicu skupine igrati s Ukrajincima, momčadi koja je uvjerljivo u najboljoj formi. PSV s druge strane nije nikog pobijedio već mjeseca dana. Što se tiče Riječana, Lyon također igra očajno, Betis je stigao do prve pobjede, a Vitoria popravila dojam nakon debakla protiv Setubala u prošlom kolu.

Mjesec dana bez pobjede: PSV jedva isčupao bod kod Twentea

Nogometaši PSV-a nisu iskoristili slavlje Ajaxa protiv vodećeg Zwollea da se probiju na prvo mjesto Eredivisije. U šestom prvenstvenom kolu PSV je jedva iščupao remi kod Twentea. Poveli su domaćini u 17. minuti preko Eghana, izjednačili su gosti golom Wijnalduma u 66. da bi samo četiri minute kasnije ponovo Promes zabio za Twente. Bod momčadi iz Eindhovena donio je u 83. minuti Depay. U sljedećem kolu PSV očekuje derbi protiv Ajaxa

Ludogorec uvjerljivo slavio u derbiju u Sofiji

U osmom kolu bugarskog prvenstva Ludogorec je gostovao u Sofiji kod Levskog i upisao 2:0 pobjedu. Momčad iz Razgrada je bila bolji protivnik i zasluženo je slavila. Prvi gol pao je već u 15. minuti kada je Marcelinho odradio veliki dio posla, a Espinho poslao loptu u mrežu. U završnici prvog poluvremena gosti su postigli i drugi pogodak, ovaj put je zabio Misidjan za potvrdu pobjede gostiju. Ludogorec je trenutno prvoplasirana momčad Bugarske s 18 bodova, odnosno bodom više od drugog Boteva

Čornomorec upisao šestu uzastopnu pobjedu

Posljednji susret uoči dvoboja na Maksimiru, Čornomorec je odigrao u Zaporožju protiv Metalurha. Momčad iz Odese pobjednički se vratila kući slavivši s minimalnih 1:0. Serija pobjeda gostiju tako je nastavljena, stigli su do šeste uzastopne prvenstvene pobjede koja ih je dovela na drugo mjesto ljestvice iza Metalista. Čornomorec je igrao u sastavu Bezotosnyj, Veloso, Leo , Berger, Fontanello, Bobko, Kovalčuk, Guy, Kutas, Prijomov, Antonov, a jedini gol na susretu djelo je Argentinca Pabla Fontanelle.

Lyon remizirao na Gerlandu: Posljednju pobjedu Lavovi upisali sredinom kolovoza

U 5. kolu francuskog Championnata Lyon je na Gerlandu remizirao bez golova protiv Rennesa. Drugi je to uzastopni neuspjeh na domaćem terenu nakon poraza od Eviana u trećem kolu. I treću utakmicu za redom Lyon nije okusio slast pobjede, a trenutno se nalazi na osmom mjestu Championnata sa sedam od mogućih 15 bodova. Upisali su dvije pobjede, remi i dva poraza. Protiv Rennesa igrali su u sastavu Lopes, Bedimo, Umtiti, Biševac, Dabo, Fofana, Gonalons, Grenier, Fekir, Lacazette, Gomis

Nakon debakla protiv Setubala, Vitoria slavila u generalnoj probi za Rijeku

Nogometaši Vitorije Guimaraes ostvarili su drugu pobjedu ove sezone u portugalskom prvenstvu. U četvrtom su kolu kao gosti svladali Rio Ave s 1:0, a jedini je pogodak postigao 24-godišnji veznjak Andre Filipe Bras Andre u 86. minuti. Prva je to gostujuća pobjeda sezone za Vitoriju, a došla je u pravom trenutku za klub nakon domaćeg debakla u prošlom kolu protiv imenjaka iz Setubala (4:1). Vitoria je trenutno četvrtoplasirana momčad Primeire.

Stradali Šimiši: Betisu prva ovosezonska pobjeda

Real Betis upisao je uvjerljivu pobjedu u četvrtom kolu Primere. S 3:1 stradala je favorizirana Valencia, a prva je to prvenstvena pobjeda sastava iz Seville ove sezone. Heroj momčadi bio je Salva Sevilla koji je prvo u 9. minuti je namjestio Molini za vodstvo, da bi onda s dva gola u 22. i 35. minuti osigurao pobjedu seviljskom sastavu. Počasni pogodak za goste djelo je Feghoulija u 66. minuti. Nakon četiri kola Betis se nalazi na 11. mjestu ljestvice.