Roma propustila vratiti drugu poziciju, Parma ne prestaje s iznenađenjima

NOGOMETAŠI Rome propustili su priliku vratiti se na drugu poziciju talijanskog prvenstva nakon što su u susretu 31. kola na Olimpicu odigrali 1-1 protiv Atalante.

Nakon što je Lazio u subotu izgubio na gostovanju kod Juventusa (0-2), Roma je današnjom pobjedom mogla preuzeti 'dvojku', poziciju koja direktno vodi u Ligu prvaka. Domaćin je dobro otvorio utakmicu i golom Francesca Tottija iz jedanaesterca poveo je već u trećoj minuti utakmice.

U 24. minuti, također iz kaznenog udarca izjednačio je German Denis. U nastavku susreta Roma je imala inicijativu, no nije uspjela slomiti gostujuću obranu. U posljednjih 14 kola Roma je slavila samo tri puta.

Identičnim rezultatom završile su još dvije utakmice, Chievo - Udinese, te Sassuolo - Torino. Igor Bubnjić je igrao za Udinese do 61. minute, dok je Stipe Perica nije nastupio za momčad iz Udina. Palermo je pobijedio Genou 2-1, a Mate Jajalo je za domaćina igrao do 58. minute.

Parma pokvarila planove Empoliju

Parma je, pak, priredila još jedno iznenađenje. Budući drugoligaš uzeo je bod kod favoriziranog Empolija, koji je pobjedom mogao riješiti sve brige oko ostanka. Utakmica je završila rezultatom 2:2.

Večeras su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju se Cagliari - Napoli, te Inter - Milan, a u ponedjeljak igraju Fiorentina - Verona.

Na ljestvici vodi Juventus sa 73 boda, Lazio i Roma imaju po 58 bodova, a četvrti je Napoli sa 50 bodova.